Jak naprawić rozciągnięte rękawy?

Każdy ma swoje ulubione ubrania, z którymi moglibyśmy się właściwie nie rozstawać. Niestety, z biegiem czasu czy pod wpływem użytkowania, regularnego prania tracą one swój kształt i formę.

Problemami są nie tylko plamy, które niezwykle trudno usunąć, ale również wszelkie mankamenty, które powstają pod wpływem użytkowania odzieży. Szczególnie żal nam danego ubrania, jeśli naprawdę ją lubiliśmy. Nic dziwnego, że próbujemy ją ratować na wszystkie możliwe sposoby. Zniekształcenie odzieży może wynikać nie tylko z częstego prania, użytkowania, ale również nieodpowiedniego prania. Być może używasz zbyt gorącej wody. Wpływ ma na to również płukanie ubrań. A może po prostu nieodpowiednio suszysz daną odzież? Aby uniknąć takich niespodzianek, zwracaj uwagę na metki i stosuj się do zasad.

Rękawy od Twojej ulubione bluzy rozciągnęły się? Zastanawiasz się nad tym, czy bluzę, koszulę wyrzucić do śmieci? Nie ma takiej konieczności. Istnieje na szczęście sposób, który umożliwi Ci ich naprawienie. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze przed dłuższy czas cieszyć się swoim ulubionym ubraniem. Metoda jest bardzo prosta i wykonasz ją w domu. Niepotrzebne będą specjalne urządzenia czy nawet środki chemiczne.

W czajniku zagotuj wodę. Wrząca wodę przelej do miseczki. Przyda się ona do skurczenia rozciągniętych rękawów. Zamocz rękawy. Zanurzenie rozciągniętych rękawów wełnianego lub bawełnianego swetra w misce z gorącą wodą, sprawi, że odzyskają one pierwotny kształt. Ostatnim krokiem jest wysuszenie odzieży. Użyj gorącego strumienia powietrza z suszarki. Gorąca woda w połączeniu z gorącym powietrzem jeszcze lepiej pozwoli skurczyć rękawy. Czasami zamiast suszarki można użyć żelazka.