Jak suszyć firany i zasłony?

Przygotowanie do prania, potem pranie właściwie aż przyszedł czas na wysuszenie firan. Nieodpowiednie suszenie również może przyczynić się do zmiany kształtu dekoracji – jej rozciągnięcie. Gdy tkanina za bardzo się wygniecie – również nie wygląda to estetycznie. Niektórych z nich nie można prasować albo trzeba zrobić to szczególnie delikatnie. Duże znaczenie w tym przypadku ma to, gdzie mieszkasz. Wiązane jest to z miejscem, którym dysponujesz do suszenia. W domu nie będzie z tym problemu. Przy ładnej pogodzie zawsze można wywiesić firanki na zewnątrz. W mieszkaniach może być większy problem, zwłaszcza, gdy nie posiadasz pralni. Chociaż niekiedy jest możliwość wywieszenia ich na balkonie. Zimą czy jesienią również można sobie z tym poradzić.

Główna zasada jest taka, że firany lub zasłony suszy się zawsze w postaci rozwieszonej. Można je zawiesić na karniszu tuż po wyjęciu z pralki. To rozwiąże kwestię miejsca do ich suszenia, jeśli nie masz odpowiedniego pomieszczenia, aby je zawiesić. Jednocześnie unikniesz wygniecenia i odkształcenia. To ważne, bo przy regularnych zaniedbaniach może się okazać, że Twoje firany straciły fason. Warto zatem zadbać już o to dużo wcześniej.

Nie warto również wyciskać mokrego materiału albo zrobić to szczególnie delikatnie. Mimo to, warto ochronić podłogę w pomieszczeniu folią malarską albo rozłożyć ręczniki. Wówczas woda nie będzie kapała bezpośrednio na płytki czy panele.

Dzięki trosce o firany na każdym etapie ich pielęgnacji – sprawisz, że zawsze będą wyglądały jak nowe. Odświeżona dekoracja okienna wciąż będzie zachwycała wyglądem.