Jak usunąć zapach moczu?

Czasami zdarzają się nieprzyjemnie sytuacje, w których musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy lub dywanu. Nie robisz tego zbyt często, ale gdy masz dziecko lub zwierzę – zapewne wiesz, o czym mowa. Pewnie nieraz byłaś w takiej sytuacji. Wiesz doskonale, że mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają na pozbycie się przykrego zapachu.

Jednym ze sposobów pozbycia się zapachu moczu jest przygotowanie papki z sody oczyszczone i wody. Tak przygotowaną pastę wetrzyj w powierzchnię, na której znajdował się mocz. Całość zmyj przy pomocy octu. Na koniec użyj papierowych ręczników. Mocno dociśnij je do powierzchni. Poczekaj aż wsiąkną cała wilgoć. Nie powtarzaj tej czynności zbyt wiele, aby nie uszkodzić tkaniny. Przemyj cała powierzchnię czystą wodą i ponownie przyłóż ręczniki papierowe, które ponownie usunąć wilgoć.

Alternatywą mogą być również gotowe środki chemiczne. Możesz skorzystać z gotowych produktów dostępnych w sklepach lub Internecie. Nie są one zazwyczaj drogie, a mogę być naprawdę skuteczne. Zapoznaj się dokładnie z ich przeznaczeniem i wybierz taki, który zapewni bezpieczeństwo Twojej zabrudzonej tkaninie.

Równie skuteczny w walce z zapachem moczu może być nadtlenek wodoru. Podczas stosowania zachowaj jednak szczególną ostrożność podczas ich stosowania. Związki w nim zawarte mogą uszkodzić niektóre materiały.

Czy wiesz, że pomocny może być również płyn do płukania jamy ustnej? Rozcieńcz nieco płynu z woda i przemyj nim zbrudzona powierzchnię. Do wyczyszczonej powierzchni przyłóż czyste ręczniki papierowe i poczekaj, aż wsiąkną nadmiar wilgoci. Zapach płynu do płukania ust będzie wyczuwalny jeszcze przez kilka dni, ale zapach moczu z pewnością zniknie. Jeżeli nie masz płynu do płukania ust, możesz zastosować roztwór amoniaku i mydła. Postępuj z nim podobnie jak z roztworem płynu.