Jak przedłużyć trwałość ubrań?

Zapewne dbasz o swoje ubrania, tak, aby cieszyć się nimi przez długi czas. Kilka trików sprawi, że Twoje ubrania długo będą wyglądały jak nowe.

Aby zachować kolor ubrań wywróć je na lewą stronę i pierz w zimnej wodzie. To szczególnie istotne w przypadku jeansów, ponieważ są one farbowane tylko z zewnątrz.

Zrób również porządek w szafie. Nie tłocz ubrań. Szybciej się gniotą, więc musisz je częściej prasować. Z kolei zbyt częste prasowanie, szybciej zużywa tkaninę. Pamiętaj również o odpowiednich wieszakach. Te druciane mogą uszkodzić materiał na ramionach bluzek i koszul. Najlepsze są te z plastiku lub drewna obite tkaniną.

Z dużą starannością dobieraj również płyny do płukania tkanin. Stosuj je zgodnie z przeznaczeniem. Nie wlewaj większej ilości płynu niż to jest wskazane. Często taki detergent trzeba również rozcieńczyć. Nie zapomnij o tym.

Wszelkie dziury od razu ceruj. Im dłużej czekasz, tym większy się zrobi ubytek. Potem znacznie trudniej naprawić odzież, aby dziura nie była nie była zauważalna.

Przed praniem również porozpinaj guziki. Podczas wirowania nitki mogą ulec naprężeniom. W praktyce może się okazać, że po wyjęciu z pralni, niektóre z nich zostaną pourywane.

Na Twojej odzieży pojawiła się plama? Od razu zadziałaj. Nie ma co czekać. Im dłużej plama pozostaje na Twoim ubraniu, tym trudniej będzie ją potem usunąć. Jeśli nie da rady zrobić tego domowymi sposobami, lepiej oddaj rzecz do pralni chemicznej. Wyjaśnij dokładnie okoliczności powstania plamy i sposoby, którymi próbowałaś ją wywabić.

Kolejna porada dotyczy swetrów. Aby zachować ich trwałość na dłużej – składaj je i odłóż na półkę. Wieszanie ich w szafie uszkadza delikatne włókna i deformuje kształt.