Jak suszyć delikatne tkaniny?

Z tego typu tkaninami trzeba się obchodzić naprawdę delikatnie. Wrzucenie ich po prostu do suszarki może sprawić, że stracą one swój pierwotny kształt.

Wiele osób po prostu miesza ze sobą rzeczy, nie traktuje ich indywidualnie. To duży błąd, a dla delikatnych tkanin – zabójstwo. Nie zwracamy na to uwagi. Często brakuje nam po prostu czasu na podejście do każdej rzeczy z osobna. Znacznie prościej jest po prostu wywiesić wszystkie ubrania w tym samym czasie, jedno obok drugiego. Nie zaprzątamy sobie głowy tym, w jaki sposób powinniśmy suszyć każdą z rzeczy.

Podstawowy błąd, który popełniasz to zapewne nie czytanie metek. Nie są one umieszczone tam przypadkowo. Znajduje się tam dokładna instrukcja, w jaki sposób należy traktować poszczególne tkaniny. Czy daną rzecz suszyć w pozycji rozłożonej czy można ją spokojnie powiesić. Czy dozwolone jest suszenie w suszarce? Musisz to dokładnie sprawdzić.

Delikatne ubrania najczęściej powinno się suszyć na płasko. Rozłóż suche ręczniki na stole albo łóżku. Następnie połóż na nie ubrania i pozostaw do wyschnięcia. Niektóre rzeczy można bez obaw powiesić na sznurku lub wysuszyć w suszarce. Musisz jednak uważać, aby tkanina się nie rozciągnęła, a ubranie nie straciło fasonu. Zabezpiecz je klamerkami. Najlepiej jest wieszać bluzki rękawami w dół albo za szelki. Wówczas unikniesz też odciśnięcia się klamerek.

Nawet delikatne ubrania można suszyć w suszarce. O ile widnieje taka informacja na metce. Nie zapomnij jednak ustawić delikatnego programu. Wówczas nie zniszczyć ulubionej bluzki czy koszuli.