Jak usunąć plamy z czekolady?

Twoja pociecha zjadła ulubionego batonika, ciastko z czekoladą? To sprawiło, że wszystkiego jego ubrania są brudne od słodkiej, brązowej substancji? A może Tobie przytrafiła się nieciekawa sytuacji i na przyjęciu poplamiłaś od ciasta ulubioną bluzkę albo sukienkę? Na takie plamy również jest sposób.

Najważniejsza zasada: nie pozwól jej zaschnąć. Dobrze jest, aby zająć się plamą natychmiast, kiedy jest jeszcze „świeża”. Wówczas znacznie szybciej i bezpieczniej ją usuniesz. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości albo kleks z czekolady zdążył już nieco przyschnąć, postaw na plan B. Przyrządź miksturę z gliceryny i żółtka. Powinna mieć ona postać papki. Nałóż ją na plamę. Pozostaw na chwilę. Następnie zmyj ciepłą wodą. Właściwie jest to jedyna skuteczna domowa metoda poradzenia sobie z plamą po czekoladzie. Takie plamy nie schodzą podczas tradycyjnego prania.

Kolejną alternatywą może być po prostu oddanie odzieży do pralni chemicznej, gdzie zajmą się nią profesjonaliści, stosując oryginalne, sprawdzone środki.

Zapoznaj się z naszą ofertą: http://pralniaok.pl/oferta/