Jak usunąć plamy ze szminki?

Fanki makijaży wiedzą, jak uciążliwa do usunięcia może być plama z tego kosmetyku pozostawiona na tkaninie. Bez względu na to jak bardzo uważasz, czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby powstała nieestetyczna plama. Podpowiadamy, jak ja usunąć.
Postaraj się zdrapać szminkę z tkaniny. Uważaj jednak, aby jej nie rozmazać. Potem możesz nalać na plamę odrobinę odplamiacza. Wrzuć je do pralki i wypierz w możliwie największej temperaturze. Szminka powinna zniknąć.
W przypadku zabrudzenia białych tkanin, lepiej zastosować wybielacz z chlorem. Jeśli zabrudziłaś ubrania kolorowe – wybierz preparat specjalnie przeznaczony do kolorowych ubrań, aby nie zniszczyć koloru.
Jeśli plama ze szminki powstała np. na tapicerce, powinno pomóc nalanie na plamę niewielką ilość chemicznego rozpuszczalnika i przyłożenie suchej, białej szmatki. Dociśniecie szmatki sprawi, że roztwór całkowicie w nią wsiąknie, wraz z rozpuszczoną szminką. Zanim zdecydujesz się zastosować dany preparat, upewnij się, że jest on bezpieczny dla tkanin, z której próbujesz usunąć zabrudzenie.
W ostateczności zanieś ubranie do pralni chemicznej, gdzie zajmą się nim fachowcy, stosując bezpieczne, sprawdzone środki.

Zapoznaj się z naszą ofertą.